Parasti ir jājūtas, ka pirmo reizi kļūst par māti. Tikpat satraucoši, kā jūs varētu būt, jūs arī gatavojaties virzīties uz pilnīgi jaunu lomu, kuru jūs nekad iepriekš neesat pieredzējis. Draugu un paziņu lokā noskaidrojām, kas ir tas, kas jāzin jaunajām māmiņām. Lasiet viņu gudrības vārdus zemāk.

 

Viss būs kārtībā.

Mans ieteikums būtu: ir labi nogurst. Labi raudāt. Labi, lai pieļautu kļūdas. Tas ir kārtībā, lai jūsu mazulīša raudāšana tiktu uzlādēta un uz brīdi varētu elpot. Miega, kad bērns guļ. Jūs gatavojaties daudz padomu; tāpēc tikai klausies pieklājīgi, smaida, pavirziet un pēc tam dariet to, ko jūs domājat, ir vislabāk jums un tavam mazulim.

 

Izbaudi katru mirkli.

Atcerieties, ka viss ir īslaicīgs. Treasure visi gudrie, saldie brīži un fāzes. Zīdaiņi mainās tik ātri, ka daži posmi var ilgt tikai dažas dienas. Iestatiet katru jaunu skaņu, izteiksmi un kustību, lai jūs varētu tos apskatīt. Palieciet mierīgi, kad lieta kļūst sarežģīta. Atgādiniet sev, ka stresa laiki ir posmi, kas iet arī. Tev tas ir.

 

Neviens nemīl savu darbu katru dienu.

Kļūšana par jaunu māti ir viena no visvairāk aizraujošām un draņķīgākajām lietām, ar ko jūs sekosit. Nav iespējams pilnībā sagatavoties tam, kas nāk. Manas meitas roku uz leju bija visvairāk atalgojošs darbs, kāds man bija kādreiz bijis. Es domāju, ka, ja man vajadzētu dot jaunu māti, mani trīs galvenie padomu vārdi būtu tā …

1) Mātes ir kā darbs. Un neviens nemīl savu darbu ikvienu dienu. Tas ir ok! Būt mammai ir viena no vissmagākajām lietām pasaulē. Bet tas ir arī visvairāk pievilcīgs, lai skatītos šo mazo cilvēku pieaugušo personā, kāds viņiem vajadzētu būt. Nesalīdziniet sevi ar citiem. Pat labākajiem vecākiem pasaulē nav rokasgrāmatas. Dažreiz mēs visi esam tikai spārnotais to!

2) Tas kļūst vieglāk – miega trūkums, barošana ar krūti, sajūta, ka jums nav ne jausmas par to, ko jūs darāt, viss kļūst vieglāk. Katrs posms ir sezona. Mēģiniet baudīt to, kamēr esat tur. Jo pirms jūs to pazīstat, jūs esat nākam uz nākamo!

3) ej ar savu zarnu! Tā kā es pašlaik iztukšoju savu padomu, dienas beigās jūs zināt, kas jums un jūsu mazulim ir vislabākais. Ikvienam būs savi viedokļi par pudelei vai krūtīm, miega mācībām, pacifiers, vakcināciju – šis saraksts turpinās. Katrs bērns ir atšķirīgs un katrs mamma vecāki atšķirīgi. Veiciet to, kas jūtas pret jums! Tā vienmēr ir labākā atbilde.

 

Palaid gar ausi.

Ja jums ir mazulis, tad jums, iespējams, ir draugi, kuriem ir vai ir mazuļi. Nesalīdziniet sevi un neuztraucieties ar citiem, kas salīdzina tevi ar tavu mazuli. Katra mazā dzīve aug pēc viņa vai viņas grafika. Sekojiet ārsta ieteikumiem, bet vēl svarīgāk sekojiet sirdij. Visās pēcdzemdību hormonālajās pārmaiņās ir izaicinājums palikt centrā un nomierināties. Ja jūs varat iemācīties atļauties, jūs un jūsu jaunā persona būs laimīgāki.

Kad kāds dod jums padomu, ko neesat lūdzis, vienkārši smaida un sakiet: “paldies!” Ja jūs nevarat nokļūt dušā visu dienu, ņemot vērā jūsu mazuļa vajadzības: paņemiet dezodorantu un izmantojiet bērna pulveris un lūdzieties, lai jūsu partneris drīz nokļūtu mājās. Kad mazulis raudo un raud, un raud, un tu esi barojis, mainījies, sabojājies un pārbaudījis viņu par ouchies: vienkārši turiet šo vērtīgo mazu saišķu stingri rokās un pēc iespējas mierīgāk dziediet savu iecienītāko dziesmu (heck, dziediet “Let It Go!”)! Tas jūs nomierinās un, visbeidzot, nomierinās mazulim. Un, varbūt vissvarīgāk, pieņemt palīdzību. Kad kāds piedāvā (manā gadījumā, lūdz!) Turēt mazuli vai skatīties mazuli, ļaujiet viņiem! Jūs esat ar šo jauno personu gandrīz 24 stundas diennaktī. Veikt pārtraukumu, tas dos jums labumu abiem.

 

Ja viss cits neizdodas, zvaniet savai mammai!

Kad man bija mans pirmais bērns, visas manas draudzenes bija tikpat pirmās. Tas bija pārsteidzoši, ka ar tiem sazināties un dalīties ar visiem pieaugumiem un kritumiem, kas pirmo reizi nāca ar mammu. Bet tas arī lika man saprast, ka tāpat kā mums visiem bija dažādi dzimšanas stāsti, mums arī bija dažādas pieejas mammai, it īpaši pirmo reizi. Un lielākā daļa no šīm atšķirībām radās no tā, kā mūsu mātes mums deva.

Tātad, šeit ir mans padoms manam skaistam draugam un drīz būs jauna mamma:

Atbalstīt savu draudzeni par atbalstu un līdzjūtību, bet paļaujieties uz saviem instinktiem, kad jums ir šaubas. Moms mums nāk ar iebūvētiem instinktiem, kas palīdz mums iegūt visus mazos brīžus, kas šķiet biedējoši un nezināmi. Un, ja viss pārējais neizdodas, zvaniet savai mammai!

 

Atcerieties, ka jūs un jūsu partneris ir komanda.

Pārliecinieties, ka jūs un jūsu nozīmīgie cits ir vienā komandā, paļaujieties uz to, ka jūs abiem zina, kas vislabāk atbilst jūsu bērniem, un iedrošiniet cits citu ar atgādinājumiem, ka viņš / viņa dara lielisku darbu. Otrajā rītā gan bērni raudāja un mans vīrs paskatījās uz mani un smējās, pamanīja un teica: “Mums tas ir.” Dažreiz smiekli ir labākais līdzeklis! Mazi gatavojas raudāt un tas ir labi.

 

Izgudrot savu vecāku filozofiju.

Kad Kārlis dzima pirms 2 ½ gadiem, es biju viens no pirmajiem maniem draugiem, lai kļūtu par vecāku. Protams, tas padarīja pielāgošanu grūtāk un jutīgāk izolēt daudzos veidos, bet sudraba uzliku bija tas, ka es briesmīgi nezināju par lielajām debatēm, kas pastāv pār tik daudzām audzināšanas filozofijām – nekombinētās dzemdības vai epidurālās vai ķeizariskās, vienlaikus guļošās pret miega treniņiem, formula, nevis barošana ar krūti, mazuļa uzpūšanās pret ratiņiem, biseris pret mazuļiem, atzveltne – šis saraksts nopietni turpinās un turpināsies.

Protams, dažus mēnešus šajā vecāku spēlē, es uzzināju par to, cik stipri mātēm no abām spektra pusēm jūtas visi šie jautājumi. Bet es turpināju pieeju vecākiem tā, kā es sāku ārēju dogmu. Es turpinu uzskatīt, ka nekas nav melns un balts, un nav nepieciešams pievienot stigmatizāciju vai pat etiķeti jebkuram vecāku lēmumam, kuru jūs veicat. Tikai uzticieties savam zarnam, nepievērš uzmanību nevienai ārējai balsij, izņemot tās, kuras patiešām uzticaties, un vairumā gadījumu jūs, iespējams, pametīsiet kaut kur pa vidu.

 

Lūgt palīdzību.

Labi, lai lūgtu palīdzību. Tas var izklausīties kā neuzmanīgs, taču to ne vienmēr ir viegli uzņemt, ja jūs pats nevarat rīkoties. Mantojuma rokasgrāmatā nav nekādas norādes, un, ja runa ir par jaundzimušā aprūpi, noteikti nav “vienotu izmēru piemērošanas” politikas, tādēļ jūsu ģimenei un draugiem ir patiešām svarīga loma. Pirms kļūstot par mamu, man bija pieraduši kontrolēt manu pasauli. Man nepatīk palūgt palīdzību, jo es jutos kā spējīgs rīkoties ar lielāko daļu situāciju, bet ar mazu cilvēku pārietu uz leju.

Tas ne vienmēr bija par to, vai esmu spējīgs rīkoties ar lietām; dažkārt tas bija tikai tas, ka dienā nebija pietiekami daudz stundu, un mūžu vajadzēja 15 minūtes dušā, bet raudāja un dzēra glāzi vīna. (Piezīme: jaunām mātēm ir atļauts dzert vīnu dušā. Tas nav padoms, tas faktiski ir noteikums.). Pilnīgi pieņemama ir atkarīga no tiem, kas jums apkārt ir, lai palīdzētu gatavot, tīrīt, bērnu pieskatīt, pavadīt bērnus utt. Patiesībā tie, kas ir vistuvāk jums, vēlas palīdzēt. Tas var nebūt vienkāršākais lieta dažām jaunām māmām (it īpaši tādam kā #girlboss, kurš apņemas panākt, lai pirātu no nulles sāktu, un pamatīgi gatavojot visu ēdienu, kas viņas pusei plāno grāmatas no sākuma!), Bet es jūs iedrošinu jaunas mamas uzņemt tik daudz palīdzību, kā jūs varat saņemt. Uzticies man; ja jums ir divu gadu vecs bērns ar mazuļa tantruma lomu, cilvēki kaut kā kļuva mazliet mazāk gatavi.

Jūs ne vienmēr darīsit to pareizi, bet jūs joprojām būsiet pārsteidzoša māte.

Ieteikums ir tas, ko jūs saņemsiet no katra cilvēka savā dzīvē, tāpēc es to turpināsu vienkārši. Tu būsi brīnišķīga māte. Nav svarīgi, vai jūs to darāt “pareizi”. Jūs nekad neko nedarīsit pareizi, pat ar vislabākajiem nodomiem. Cik svarīgi ir, ja jūs to dari no dziļākās mīlas vietas un jūs mēģināt. Mēs visi esam pieļāvuši kļūdas. Mēs visi esam vainīgi, lai mūsu bērni kļūtu par stingriem. Godīgi sakot, kļūdas ir nepieciešamas. Tas ir dvēseles izaugsme. Plus, ko vēl jūs runājat ar citām māmiņām vakariņās un margarītu?

Tātad galīgie pēdējie vārdi … mēģiniet to izdarīt viegli, dalīties ar labu stuff un sliktu stuff ar citām māmām, lai mēs visi varētu justies normāli, un zinu, ka tiklīdz jūs saņemsiet pirmajās divās nedēļās māsu tas kļūst par 75 procentiem vieglāk!

 

Izklaidējies

Pieņemiet visu palīdzību, ko varat saņemt, un nemēģiniet to darīt visu pats.

Mātēm ir spēcīgs aizsardzības instinkts, un jūs domājat, ka neviens cits nevar ņemt vērā jūsu mazulim līdzīgu sevi … tas ir iekšējs konflikts, kad katra māte iet cauri, un reizēm es joprojām cīnās ar to. Ja jums ir cilvēki, kas jums palīdzēs, atlaidiet viņus. Mūsu mātes dažkārt var laiku pa laikam izmantot sev!

Arī izklaidējieties ar saviem bērniem! Smejies ar viņiem un spēlē ar viņiem. Bērni atceras jautrāku, nekā atceras lietas.