Vecāki bieži dodas tieši pie savas vietējās aptiekas narkotiku ejas, kad viņu bērns iztukšo.  Ne vienmēr tas ir labākais ceļš. Bet tas nenozīmē, ka jūsu bērnam ir jācieš. Neatkarīgi no tā, vai viņam ir klepus, auksts vai gripa, varat izmēģināt šos maigu un drošu mājas aizsardzības līdzekli. Kaut arī neviens no tiem nesamazina jūsu bērna slimību (kas parasti aizņem apmēram 10 dienas, lai palaistu kursu), viņi var palīdzēt viņam justies labāk.

Minētie paņēmieni ir visu vecumu bērniem.

 

Daudz atpūtas

Kā tas palīdz:

Tas aizņem enerģiju, lai cīnītos ar infekciju, un tas var nēsāt bērnu (vai pieaugušo). Kad jūsu bērns atpūšas, viņš dziedē, un tieši tas viņam ir jādara.

Pētījumi liecina, ka stress arī ir saistīts ar slimībām. Ja jūsu bērns ir pakļauts spiedienam – skolas vai draugu dēļ vai kaut kas notiek mājās – viņa pārtraukums var būt tikai tas, kas viņam nepieciešams.

Ko tev vajag:

  • Ērta vieta, kur tavam bērnam atpūsties
  • Klusas aktivitātes, lai viņu aizņemtu

Ko darīt:
Tagad ir laiks, lai ļautu jūsu bērnam skatīties savu iecienīto videoklipu vai atskaņot jaunu izklaidējošu lietotni vēlreiz. Vai arī viņam uzliek jaunu krītiņus un papīru vai krāsu grāmatu. Pat mīklu var vadīt gultā.

Viņam nevajadzēs palikt gultā, lai atpūstos. Dažreiz ainavas maiņa ir noderīga, tādēļ, ja laiks ir jauks, izveidojiet ērtu vietu pagalmā vai verandā. Iekštelpās, padariet mājīgu vietu kaut kur vairāk jautrības nekā viņa gulta – izveidojiet telti dzīvojamā istabā vai izveidojiet ērtu spilvenu fortu tuvumā.

Ja tavam mazulim ir grūti atpūsties, palīdziet viņam ar dažām grāmatām. Iemācīt viņam dažus pirkstu rhymes (piemēram, “The Itsy Bitsy Spider”) vai stāstīt stāstus kopā. Vai arī dodiet viņam tālruni, lai viņš varētu tērzēt ar vecmāmiņu vai draugu.

 

Tvaiks

Kā tas palīdz:

Mitra gaisa elpošana palīdz atbrīvot gļotas deguna caurlaidēs. Siltā vannā ir papildu priekšrocības, atpūsties jūsu bērnam.

Ko tev vajag:

Mitrinātājs, vēsais miglas iztvaicētājs vai tvaika vannas istaba

Ko darīt:
Lietojiet mitrinātāju vai vēsu miglu iztvaicētāju bērna guļamistabā, kad viņa guļ, atpūšas vai spēlē istabā.

Dodiet savam bērnam siltu pirti tvaikojošā vannas istabā. Ļaujiet karsto dušu palaist dažas minūtes, pirms gatavs vanna. Ļauj viņai spēlēt vannā tik ilgi, kamēr viņai patīk (tas, protams, tiek uzraudzīts, ja vien viņai nav pietiekami daudz vecuma, lai būtu tikai sirdis).

Ja vannai nav ērts laiks, vienkārši ieslēdziet karstu ūdeni vannā vai dušā, aizveriet vannas istabas durvis, bloķējiet jebkuru plaisu zem durvīm ar dvieli un apmēram 15 minūtes sēdiet tvaika telpā ar savu bērnu . (Ievietojiet dažas grāmatas.)

Piesardzība:
Katru dienu rūpīgi jānomazgā un jātur mitrinātājs. Meli un baktērijas var uzkrāties tā iekšpusē, un tad tās var izsmidzināt gaisā, kad jūs darbināt mitrinātāju.

 

Salīna pilieni un spuldžu šļirces

Kā tas palīdz:

Kad bērni ir pārāk jauni, lai labi izpūstu degunu, sāļie pilieni vai spuldžu šļirce var notīrīt degunu. Spuldzīšu šļirces lietošana vislabāk piemērota maziem bērniem, īpaši, ja aizlikts deguns traucē zīdīšanu vai barošanu ar pudelēm. (Mēģiniet to izmantot apmēram 15 minūtes iepriekš.) Bet, ja jūsu vecāks bērns neprasa procedūru, nav iemesla to nedarīt.

Ko tev vajag:

  • Gumijas spuldzes šļirce
  • Salīna (sālsūdens) šķīdums, vai nu veikalā nopērkams, vai mājās gatavots
    Sāļie deguna pilieni vai aerosols bērniem 2 un vecāki ir pieejami aptiekās bez receptes. Jūs varat pagatavot sāls šķīdumus mājās. Tīrā burkā iesaiņojiet 3 sālsūdens tējkarotes sāls ar 1 noapaļotu tējkaroti cepamā soda. (Izmantojiet sajaukšanu vai konservēšanas sāli, kas nesatur jodīdu, antikoagulantus vai konservantus, kas var kairināt deguna uzliku.) Izšķīdiniet aptuveni 1/2 tējkarotes maisījuma 4 unces silta ūdens.

Drošības norādījums:

Izmantojiet tikai destilētu vai sterilu ūdeni, kas nopirkts veikalā, vai krāna ūdeni, ko esat vārīt trīs līdz piecas minūtes, un atdzesējiet, līdz tas ir remdens. Neattīrīta krāna ūdens organismi var izdzīvot deguna caurlaidēs un izraisīt nopietnas infekcijas. Šķīdumā var augt baktērijas, tādēļ nelietojiet to ilgāk par 24 stundām.

Ko darīt:

  • Padoms bērna galvu atpakaļ vai likt viņu uz muguras ar rolled up dvieli, kas atbalsta viņa galvu.
  • Saspiediet divus vai trīs pilienus sāls šķīduma katrā nāsī, lai plānas un atbrīvotu gļotu.
  • Centieties turēt galvu vēlāk pēc aptuveni 30 sekundēm (vai mazāk par mazuļiem).
  • Saspiediet šļirces spuldzi, pēc tam uzmanīgi ievietojiet gumijas galu viņa nāsī. Daži ārsti iesaka arī ar pirkstu uzmanīgi slēgt otru nāsu, lai labāk iegūtu sūkni no spuldzes šļirces.
  • Lēnām atlaidiet spuldzi, lai savāktu gļotu un sāls šķīdumu.
  • Noņemiet šļirci un izspiest spuldzi, lai izspiestu gļotas audos.
  • Noslaukiet šļirci un atkārtojiet ar citu nāsīm.
  • Atkārtojiet, ja nepieciešams.

 

Neuzsūciet bērna degunu vairāk kā vairākas reizes dienā vai arī to var kairināt. Un nelietojiet sāls šķīdumus vairāk kā četras dienas pēc kārtas, jo laika gaitā viņi var izžūt no deguna, padarot lietas sliktāk.

Lai izņemtu gļotu, varat arī lietot spuldzes šļirci bez fizioloģiskā šķīduma. Saspiediet spuldzi, lai izspiestu gaisu, uzmanīgi ievietojiet galu viņa nāsī, un lēnām izlaidiet gaisu no spuldzes, lai ievilktu gļotu. Noņemiet spuldzi un izspiediet gļotu uz audiem.

Ja, lietojot šļirci, jūsu bērns patiešām izjutīsies, izmēģiniet vietā sāls šķīdumu. Ieduriet nelielu daudzumu degunā, tad uzmanīgi pavelciet apakšējās nāsis ar vates tamponu. Esi uzmanīgs, lai tvertne neietilpst nāsīs.

Piesardzība:

Nelietojiet mazuļa vai mazu bērnu deguna skalošanas līdzekļus. Ārsti to neiesaka lietot bērniem līdz 6 gadu vecumam, un parasti viņiem nepatīk vecākiem bērniem. Deguna aerosoli nav efektīvi un var izraisīt atsitiena efektu, un ilgtermiņā sastrēgums pasliktinās.

 

Papildu šķidrums

Kā tas palīdz:

Daudzu šķidrumu dzeršana novērš dehidratāciju, mazina bērna deguna izdalījumus un izskalo tās.

Ko tev vajag:

Krūts pienu, formulu, ūdeni vai citus šķidrumus, ko jūsu bērns dzer

Ko darīt:

Zīdaiņiem, kas jaunāki par 12 mēnešiem, barošana ar krūti vai biežāk tiek barota ar pudelēm, ir labākais veids, kā saglabāt to labi mitrinātu. Vecākiem bērniem tīrs ūdens ir lielisks, taču jūsu bērns, iespējams, to neuzskata par ļoti pievilcīgu. Jūs varat arī piedāvāt augļu kokteiļus vai ledus popus, kas izgatavoti no 100 procentu sulas.

Piesardzība:

Sargāt no krūts piena vai formulas zīdaiņiem, kas jaunāki par 6 mēnešiem, ja vien ārsts nav norādījis citādi. Zīdaiņi, kam jauni nav vajadzīgi ūdens, un pārāk daudz varētu patiešām būt kaitīgam.