koka rotaļlietas pārspēj citas alternatīvas?

Primārais uzdevums jebkurām rotaļlietām ir bērna prasmju, iemaņu, izpratnes, intereses un pieredzes vairošana un attīstīšana. Joprojām aktuāla ir diskusija par to, kāda materiāla – plastmasas vai koka rotaļlietas – izvēlēties, lai gūtu maksimālu efektivitāti un bērna attīstības rādītājus, vienlaikus rūpējoties par atvases drošību un veselību. Tiesa, vairums vecāku joprojām neaizdomājas par rotaļlietu ekoloģiju, proti, cik ļoti to izgatavošana un utilizēšana piesārņo vidi. Ja plastmasas rotaļlietas zīdaiņiem un bērniem var būt kaitīgas, kā arī to izgatavošana nodara lielāku kaitējumu videi (plastmasa tiek ražota no naftas un tās blakusproduktiem) tā pat kā utilizācija (plastmasas rotaļlietas dabā sadalās neticami lēni, tādēļ varētu pat teikt, ka tās ir mūžīgas līdzīgi kā pamperi, kas sadalās 800 gadu laikā), tad rotaļlietas no koka ir “liekamas pavisam citā plauktā”. Kādēļ? Ar ko tās ir labākas par plastmasas rotaļlietām? Kādas rotaļlietas labāk izvēlēties un kas ir kvalitatīvāko koka rotaļlietu ražotāji, pieejami Latvijas tirgū? Atbildes uz šiem jautājumiem uzziniet, turpinot lasīt rakstu!

Kādēļ rotaļlietas no koka pārspēj plastmasas izstrādājumus?

Kā jau ievadā minēts, galvenie faktori ir – drošas mazuļa veselībai un ekoloģiskas. Bērna veselībai koka materiāla rotaļlietas ir draudzīgākas un nekaitīgākas tāpēc, ka tās ir no dabīga materiāla, un no tām laika gaitā atdalošās molekulas (nolietojuma rezultātā pilnīgi visi priekšmeti zaudē molekulas) nav kaitīgas cilvēka veselībai, jo tas ir dabisks materiāls – koks. No ekoloģijas viedokļa – koku ir iespējams videi nekaitīgi utilizēt gan sadedzinot, gan atstājot dabā satrūdēšanai. Izvēloties koksnes rotaļlietas, ir jāpievērš uzmanība to apstrādes materiāliem – sintētiskas krāsas un lakas nav ne bērnu, ne dabas labākie draugi.

Attīstībai, interesei un izpratnei

Vienkārši smuka mantiņa nedos nekādu pienesumu bērna attīstībā, tādēļ būs lieki izmesta nauda un veltīgi patērēti dabas resursi. Bērnam ir nepieciešamas attīstošās un izglītojošās rotaļlietas, spēles bērniem, kuras viņu dzīvēm nes pievienoto vērtību, piemēram:

  • koka veramās rotaļlietas;
  • koka stumjamās rotaļlietas;
  • koka klucīši, ar kuriem var būvēt ēkas, tiltus un citus priekšmetus, un citas rotaļlietas, kas attīsta bērna domāšanu un pirkstu veiklību, jo smalkajai motorikai ir milzīga nozīme bērna smadzeņu attīstībā.

Un visu rotaļlietu uzglabāšanai lieti noderēs koka mantu kaste, kuru pat vari izgatavot pats savām rokām – nopulē koka dēļus, lai pasargātu sevi un savas atvases no savainošanās ar skabargām riska, noapaļo to malas un stūrus, un ar naglām sasit dēļus kastē! Šādam veikumam ir vairāki plusi, piemēram, personīgais gandarījums par labi paveiktu darbu, pārliecība, ka kaste ir droša bērnu veselībai, jo pats gatavoji un zini, ar ko esi apstrādājis, kā arī lieliska iespēja ņemt palīgā vecākos bērnus un aizraujoši kopā pavadīt laiku!

Kas izgatavo kvalitatīvākās Latvijā pieejamās koka rotaļlietas?

Nav vērts iegādāties mantiņas no koka, ja tās ir nekvalitatīvas vai bīstamas veselībai un pat dzīvībai. Protams, tās ir daudz lētākas, taču, mūsuprāt, nav vērts ietaupīt uz savu atvašu veselības rēķina. Kuri ražotāji izgatavo viskvalitatīvākās un efektīvākās koka mantas? Vēlamies izcelt trīs:

Rotaļlietas, kas ražotas Latvijā, ir lielisks lēmums ne tikai pašu mazāko bērnu attīstības veicināšanai, bet arī tiem, kas jau stabili turas uz savām kājām. Ticiet mums – katra mazā rikšotāja sapnis ir koka skrejritenis jeb līdzsvara ritenītis, ko, starp citu, ražo Latvijas uzņēmums Dip Dap! Izvēlies ekoloģiskas un veselīgas rotaļlietas – izvēlies rotaļlietas no koka!