Ir kaut kas īpašs attiecībā uz taustes sajūtu, ka jūs vadāt rokas pār labi izstrādātu, spēcīgu koka priekšmetu. Šķiet, ka bērni to saprot labāk nekā jebkurš, ņemot vērā to, ka koka rotaļlietas gadsimtu gaitā nekad nav bijušas tiešām modernas un joprojām ir centrālais mājas, rotaļu grupu un skolu spēles objekts visā pasaulē.

Koka rotaļlietas lielā mērā atgūstas, jo vecāki reti atgādina savas bērnības, izvēloties rotaļlietas saviem bērniem, un kā patērētājus, kas parasti atgriežas pie tradicionālajām rotaļlietām, lai līdzsvarotu arvien sarežģītākās rotaļlietas un digitālā laikmeta sīkrīkus.

Daži no tiem ir apkopojuši koka pievilcību pēdējā laikā labāk nekā sociologs un dizaina vēsturnieks Amy F. Ogata, kas savā grāmatā “Radošā radīšana” rakstīja, ka koks ”ir pazīstama un poētiska viela, kas neatdala bērnu no cieša kontakta ar koku, galdu, grīdu. ”

Tātad, šeit ir sešas galvenās priekšrocības, ko sniedz koka rotaļlietas bērniem.

Videi draudzīga
Koka rotaļlietas, kas izgatavotas no ilgtspējīgi iegūtas, sertificētas koksnes, protams, ir daudz videi draudzīgākas nekā plastmasas rotaļlietas. Kā bioloģiskās, atjaunojamās vielas, koka rotaļlietas ir bioloģiski noārdāmas un tās var pārstrādāt.

Koka rotaļlietas piedāvā papildu ekoloģiskos akreditācijas datus, ja uz tām izmantotās krāsas ir bez toksiskām ķimikālijām – vai ja vispār netiek izmantotas krāsas.

Koka rotaļlietu ražošana, it īpaši, ja tas ir roku darbs un kad visi materiāli ir ilgtspējīgi iegūti un sertificēti, piedāvā krasu salīdzinājumu ar daudzu masveidā ražotu plastmasas rotaļlietu izveidi, kas var saturēt apšaubāmas ķimikālijas un bieži vien piedāvā maz iespēju atjaunot.

Koka rotaļlietas arī rada tiešu saikni ar dabisko pasauli bērniem.

Izglītības īpašības
1976. gadā vadošais psihologs Dr. Lawrence Mestyanek pamanīja, ka trūkst izglītības rotaļlietu bērniem un zīdaiņiem, kuri cietuši no mācīšanās traucējumiem. Viņš centās to mainīt, uzbūvējot vairākus īpašus koka rotaļlietas savā garāžā, un kopš tā laika mēs esam arvien vairāk sapratuši, kā koka rotaļlietas piedāvā dažādas izglītības īpašības.

Dažās klasiskās štāpeļšķiedras rotaļlietās ietilpst puzles, celtniecības bloki un miniatūras konstrukciju komplekti, kas visi var palīdzēt bērniem skaitītprasmē, lasītprasmē, motoriskajās prasmēs un problēmu risināšanā.

Kā raksta Ogata: “Starp izglītotajām vidusskolām un vidusskolām, koksne kļuva par mūsdienu izglītības rotaļlietas materiālās simbolu mūžībai, autentiskumam un izsmalcinātībai.”

Jūs varat labāk koncentrēties
Darba vietas ar koksni ir gan nomierinošas, gan stimulējošas. Strādājot apkārtējā vidē ar līdzīgu dabisko apgaismojumu un pakļauto masīvkoka graudu, mūsu prāti un ķermeņi ir mierīgi un gatavi risināt reālu darbu. Mazāk garīgās pūles tiek veltītas, lai pārvarētu negatīvās jūtas, kas ir spēcīgākas, ja darba vietu nosaka auksts, skarbs apgaismojums un nepamatots un tīri (pat ja tas ir praktiski) mēbeles un priekšmeti. Darbinieki var domāt un mācīties labāk, kā arī būt radošākiem telpās ar koka un citiem biofiliskiem elementiem

Izturība un ilgmūžība
Nenoliedzami, ka rotaļlietas no saviem jaunajiem īpašniekiem pavada diezgan satriecošus priekšmetus. Plastmasas rotaļlietas var būt trauslas, kaut gan digitālajam vai audiovizuālajam aprīkojumam vienmēr ir nepareizas darbības vai novecošanās risks.

No otras puses, koksne var izturēt neapstrādātu attieksmi un ilgt paaudzēm, nodrošinot, ka šīs rotaļlietas var nodot ģimenes kokā.

Zelta krasta mamma Megan Walford ir redzējusi šo pirmo roku.

“Man ir vesels koka rotaļlietu komplekts, ko es spēlēju kā bērns, ko tagad esmu nodevis saviem diviem zēniem,” viņa saka. “Viņiem ir daži skrāpējumi un skrāpējumi, bet tie joprojām ir ļoti spēcīgi, un tie paliks par to, kas zina, cik ilgi.”

Uguns iztēli
Neatlaidīgs tehnoloģijas sasniegums ir nodrošinājis, ka rotaļlietas šodien ir piepildītas ar zvani, svilpes, bleeps, ekrāni, trokšņi, krāsas un tā tālāk. Bet bieži vien vienkāršība ir labākā, un mazāk – vairāk.

Koka rotaļlietas piedāvā bērniem tukšo šīfera plāksni, uz kuras viņi var projicēt visu savu aizraujošo iztēli.

“Mana jaunākā dēla mīļākā rotaļlieta pašlaik ir nūja, ko viņš atradis dārzā,” saka Walford. “Tas ir pārsteidzošs, ko bērna radošums var darīt ar vienkāršāko.”

Veicina sociālo mijiedarbību
Datorspēļu spēlēšana, lai gan arvien vairāk ir apžilbinoša un plaša to darbības joma, bieži vien var būt bērnu vienatne. Koka rotaļlietas var veicināt mijiedarbību ar citiem bērniem un veicināt kopīgu darbu un komandas darbu.

Koka rotaļlietas, protams, bez jebkādas skaņas vai mijiedarbības iespējas, ļauj bērniem savām balsīm un skaņas efektiem sadarboties savā starpā.

Dažas modernas rotaļlietas ar elektroniskām un interaktīvām iespējām “dara visu” bērnam. Vienlaikus koksnes vienkāršība ļauj veidot lomu un veidot pasauli (radot iedomātas kopienas un pilsētas utt.), Kā rezultātā var palīdzēt telpiska un sociāla izpratne.

Drošība
Ir žēl fakts, ka plastmasas rotaļlietas, jo īpaši lētas šķirnes, var viegli salauzt, potenciāli atstājot asas malas un nelielas daļas, kas var kaitēt bērnam, īpaši, ja tās atrodas vecumā, kur viss, ar ko viņi saskaras, nonāk mutē . Koksne, kas ir spēcīga un izturīga, piedāvā mazāku risku šādā veidā.

Ne tikai koka rotaļlietas ir drošākas nekā plastmasas rotaļlietas, bet koksne kā materiāls var dot labumu bērna veselībai un labklājībai. Kā nesen publicēts „Planet Ark’s Make It Wood” ziņojums „Wellness + Wood” – produktivitāte, skaidri norāda, ka savienojums ar dabu, saskaroties ar koksni, var uzlabot garīgo un fizisko labklājību. Ziņojumā norādīts, ka izglītības telpās (kur bieži tiek atrastas rotaļlietas) ir palielinājies mācīšanās temps, uzlaboti testu rezultāti, koncentrēšanās un apmeklējums, kad koksne ir pamanāma.

Koka rotaļlietas var palīdzēt bērna fiziskajai, garīgajai un emocionālajai attīstībai. Ar arvien pieaugošo koka rotaļlietu klāstu, kas šodien ir pieejams, šī ir spēle, kurā bērni un vecāki var atrast kopā.