Kā pareizi tīrīt koka rotaļlietas?

Koka rotaļlietām ir jāsamierinās ar daudz ko: tās tiek dārgātas, saspiestas, izmestas apkārt, izkaisītas pa grīdu un aizvest līdz rotaļu laukumam vai bērnudārzam. Zīdaiņiem patīk arī ar muti plaši izpētīt savu koka satveršanas rotaļlietu iezīmes.

Tomēr nav jābaidās no mikrobiem un baktērijām: pastāstīsim, kā saudzīgi tīrīt koka rotaļlietas un kāpēc tās ir higiēniskākas nekā plastmasas rotaļlietas.

Dabiski tīrs: ūdens, nevis ķīmiskie līdzekļi
Koka rotaļlietu tīrīšanai nav nepieciešami īpaši tīrīšanas līdzekļi. Augstas kvalitātes mežiem, ir attīstījušās dabiskas antibakteriālas īpašības. Tas nozīmē, ka pietiek tikai noslaucīt koksni ar nedaudz mitru drānu.

Nekad nevajadzētu lietot ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus, dezinfekcijas līdzekļus vai komerciāli nopērkamas mitrās salvetes. Tie bieži satur toksiskas vielas, kuras jūsu bērns var absorbēt caur gļotādu mutē. Izvairīšanās no ķīmiskiem līdzekļiem ir noderīga gan videi, gan makam.

Lai rotaļlieta ilgstoši paliktu labā stāvoklī, to nekad nevajadzētu tīrīt zem karsta vai tekoša ūdens, jo tas izraisa koksnes uzbriestību un ūdenī šķīstošās krāsas zaudē intensitāti. Tāpēc mazgāšana trauku mazgājamā mašīnā vai veļas mašīnā arī nav atļauta.

Ir arī labi zināt: Jāskatās tādas rotaļlietas, kurām ir izmantotās krāsas un pārklājumi nerada nekādu risku veselībai un atbilst visiem stingrajiem Eiropas tiesību aktu noteikumiem attiecībā uz rotaļlietām.

Kāpēc koka rotaļlietas ir higiēniskākas nekā plastmasas rotaļlietas?
Atšķirībā no plastmasas rotaļlietām, koka rotaļlietām pirms pirmās lietošanas nav nepieciešama īpaša tīrīšana. Baktēriju pēdas uz plastmasas var izdzīvot līdz 24 stundām bez saimniekšūnas, kas var atvieglot slimību pārnešanu.

Atšķirībā no koka, plastmasai nav dīgļus samazinošu īpašību. Lai gan abas virsmas ir vienlīdz viegli tīrāmas, plastmasas virsmā jau pēc neilga laika rodas nelīdzenumi un plaisas, un tās baktērijām rada viesmīlīgu vidi.

Koksnei piemīt antibakteriālas īpašības, kas izraisa vīrusu un baktēriju ātrāku bojāeju. Koka porainā virsma atņem baktērijām mitrumu, kas nepieciešams izdzīvošanai. Tādējādi koka rotaļlietām ir pilnīgi dabisks pašattīrīšanās process. Un tie jebkurā gadījumā ir dabiski skaisti – pat pēc vairākiem gadiem!