Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir informēti par iespēju aizņemties naudu dažādiem neparedzētiem gadījumiem, tomēr ne visi ir informēti par noteikumiem, kurus ir vērts zināt, ja aizņemies pirmo reizi vai arī to dari atkārtoti.

Piemēram, vai zināji, ka ir pieejami arī ātrie kredīti bez ķīlas? Tas nozīmē, ka tev nebūs nepieciešams ieķīlāt automašīnu vai nekustamo īpašumu, lai varētu aizņemties naudu; to varēsi izdarīt pavisam vienkārši, bez liekiem sarežģījumiem.

Esam apkopojuši lietas, kuras tev noteikti jāņem vērā, ja esi izvēlējies izmantot iespēju aizņemties bez ķīlas!

Vai ir pieejams kredīts bez ķīlas?

Jā, ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespējams aizņemties ātro kredītu bez ķīlas. Šādu iespēju piedāvā vairāki ātro kredītu sniedzēji, tāpēc pirms aizņemšanās nepieciešams rūpīgi izpētīt piedāvājumu klāstu, lai saprastu, kurš no piedāvātajiem variantiem varētu būt pats piemērotākais tieši tev.

Kredīts bez galvotāja un ķīlas ir pieejams, tomēr ir vairākas lietas, kurām jāpievērš uzmanība.

Ko ņem vērā aizdevējs?

Ja vēlies aizņemties ātro kredītu bez ķīlas, ir vairākas lietas, kuras noteikti nepieciešams ņemt vērā.

Atceries, ka ne visi ātro kredītu sniedzēji piedāvā iespēju aizņemties bez ķīlas, un visbiežāk šie aizņemšanās nosacījumi aizdevējiem ir diezgan vienādi:

  • Vecums – ir aizdevēji, kuri piedāvā ātro kredītu aizņemties no 18 gadu vecuma, tomēr pārsvarā šādu iespēju piedāvā tikai tiem, kuri sasnieguši 21 gada vecumu
  • Kredītvēsture – aizdevējiem ir pieejama informācija par tavu kredītvēsturi, un parādnieku reģistrā dati par neapmaksātajiem darījumiem saglabājas līdz pat 10 gadiem, tāpēc, ja kredītvēsture ir sabojāta, pastāv diezgan liela iespēja, ka aizdevuma saņemšana tiks atteikta. Tomēr ir aizdevēji, kuru piedāvājumā ir arī kredīts ar sliktu kredītvēsturi bez ķīlas.

Ātrie kredīti bez ķīlas – kas man jāņem vērā?

Ja esi izvēlējies aizņemties ātro kredītu bez ķīlas, tad noteikti nepieciešams pievērst uzmanību vairākām būtiskām lietām, lai saprastu, vai konkrētais aizdevējs tev ir piemērots.

Esam apkopojuši vairākas lietas, kurām noteikti ir vērts pievērst uzmanību, ja gatavojies aizņemties pie kāda no aizdevējiem, kuru piedāvājuma klāstā ir arī kredīts parādniekiem bez ķīlas.

  • Procentu likme – katram aizdevējam procentu likme atšķiras, tāpēc būtiski jau pašā sākumā noskaidrot, cik liela summa tev būs jāatmaksā pēc tam, kad tuvosies aizdevuma atmaksas termiņa beigas.
  • Aizdevuma summa – ja kredīts bez ķīlas tiek noformēts pirmo reizi, ļoti liela daļa aizdevēju piedāvā diezgan draudzīgus nosacījumus, piemēram, tev ir iespēja saņemt pirmo aizdevumu bezmaksas un tamlīdzīgi. Protams, pirmajā reizē tev nebūs iespējams aizņemties tik lielu naudas summu, cik būs iespējams aizņemties tad, ja to darīsi atkārtoti, tāpēc ir ļoti būtiski saprast kādus nosacījumus piedāvā konkrētais aizdevums
  • Ātrums un ērtums – noteikti izpēti arī to, cik ilgā laikā nauda tiks pārskaitīta uz tavu norādīto bankas kontu, jo arī šis rādītājs daudziem aizdevējiem atšķiras, tāpēc ir būtiski izvēlēties tādu aizdevēju, kura aizņemšanās nosacījumi ir izdevīgi tieši tev.

Nekādā gadījumā nevajadzētu aizņemties tādos gadījumos, ja zini, ka nespēsi atdot kredītu laikā.

Protams, ātrie kredīti bez ķīlas ir gluži tādi paši kā citi kredītu veidi, tāpēc vienmēr pastāv iespēja aizdevuma atgriešanas termiņu pagarināt, tomēr ir ļoti būtiski izvērtēt savas iespējas aizdevumu atmaksāt.

Tieši tāpēc ir svarīgi izmantot ātro kredītu salīdzināšanas portālu, lai varētu saprast, kurš no risinājumiem varētu būt pats izdevīgākais tieši tev.